• 27.05.2024

«САХНА ТІЛІ» кафедрасының XVI республикалық пәндік олимпиада есебі

Авторkaznai

Мам 6, 2024

Комиссия төрағасы:

Мұқан Амангелді Оразбайұлы – Мұхтар Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты Театр өнері бөлімінің меңгерушісі, өнертану кандидаты, профессор.

Комиссия мүшелері:

Кульсеитова Мадина Акбаралиевна – Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, «Театр өнері» факультетінің деканы, PhD докторы (Алматы қаласы);

Кулбаев Аман Бекенович – Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы «Сахна пластикасы және дене тәрбиесі» кафедрасының профессоры, (ЖАК), өнертану кандидаты; (Алматы қаласы);

Рахимов Аубакир Сыдыкович – Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы «Актер шеберлігі және режиссура» кафедрасының профессоры (ЖАК) (Алматы қаласы);

Туранкулова Дариха – Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы «Сахна тілі» кафедрасының профессоры (Алматы қаласы);

Шамиев Ялкунжан Ахметович –  Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, «Музыкалық театр» кафедрасының аға оқытушысы (Алматы қаласы);

Алпысбаева Венера Нагметдуллаевна – Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы «Жеке ән салу» кафедрасының меңгерушісі м.а., (Алматы қаласы);

Лейло Бекназар-Ханинга – Қазақ ұлттық өнер университеті, «Драма театр актері және режиссура» кафедрасының профессоры (ЖАК) (Астана қаласы);

Жолдасов Еркебұлан Абдуллаұлы – М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті, «Мәдениет және спорт» факультеті, өнер кафедрасының аға оқытушысы. (Шымкент қаласы);

Айтжанов Мақсат – Қожа Ахмет Яссауи атындағы Қазақ-түрік университеті, «Спорт және өнер» факультетінің орындаушылық өнер кафедрасының аға оқытушысы (Түркістан қаласы);                                     

Қабиева Айгуль Қабиқызы – М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университеті, «Мәдениет және өнер» кафедрасының меңгерушісі, профессор. (Тараз қаласы);

        ХVI Республикалық  студенттік пәндік олимпиада  Сахна тілі пәнінен 56 шығарма орындалды, соның 21 шығармасын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясының студенттері орындады. Жалпы 19 орын тағайындалды, соның 12 орынын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясының студенттері иеленді.  Оның ішінде:

  • 1 орын- 3
  • 2 орын- 5
  • 3 орын- 4

 Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Түркістан қаласы

  • 2 орын -2
  • 3 орын – 2

 Қазақ ұлттық өнер университеті, Астана қаласы

  • 2 орын-1
  • 3 орын -1

 М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті, Шымкент қаласы

  • 3 орын- 1

«САХНА ТІЛІ» пәні бойынша

прозалық шығармаларынан үзінділер номинациясы бойынша:

1 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

О.Бөкей «Қайдасың, қасқа құлыным?»

2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті  Заманбеков Мұхамедәлі

Жетекшісі: оқытушыЧукиров Ербол Есдаулетұлы

2 орын Қазақ ұлттық өнер университеті, Астана қаласы

Шыңғыс Айтматов «Жан пида» 2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті  Темірханұлы Әбубәкір

Жетекшісі: ҚР мәдениет қайраткері, доцентӘбдіқадыр Қашқабаев

2 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

 Мұхтар Әуезов «Көксерек» 2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті Жолдас Дінмұхаммед 

Жетекшісі:  Өнертану кандидаты, доцент Жұмаш Арман Ысқақұлы

3 орын Қазақ ұлттық өнер университеті, Астана қаласы

 Оралхан Бөкей «Атау кере» 2 курс «Музыкалық театр артисі» білім беру бағдарламасының студенті Жоламанова Тоғжан

Жетекшісі: Психология мен педагогика магистрі, Мәдениет саласының үздігі Шакиржанова Асель Сарсенбаевна

3 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

А.Елгезек «Болмаған балалық шақ» 2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті Хамза Даниял

Жетекшісі: Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, оқытушы Абильмажинов Исбек Рамазанович

3 орын М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті, Шымкент қаласы

Ә.Несин «Пірәдар әңгімесі» 2 курс Режиссура білім беру бағдарламасының студенті Рахишев Жасұлан

Жетекшісі: аға оқытушы Сихымбаева Ардақ Елтайқызы

«САХНА ТІЛІ» пәні бойынша

поэзиялық шығармаларынан үзінділер номинациясы бойынша:

    1 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы Қ. Сарыбай «Ақжал мен Көкжал» 2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті Ержан Аманжол 

Жетекшісі: профессор Турдалиева Бақытжан Какиевна

2 орын   Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

  М. Мақатаев «1941 жыл. Ақпан» 3 курс «Музыкалық театр артисі» білім беру бағдарламасының студенті Машенов Тұрсын

Жетекшісі: ҚР мәдениет және өнер саласының үздігі, оқытушы Сәт Ғафура Адилбекқызы

2 орын Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Түркістан  қаласы

 К.Ахметова «Ғасыр қасіреті» 3 курс «Актерлік өнер» білім беру бағдарламасының студенті Амантай Арайлым

Жетекшісі: Мәдениет саласының үздігі,  аға оқытушы Күлетова Ұлболсын Ахметқызы

3 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

 М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» 3 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті Қалдыбай Аружан

Жетекшісі: оқытушыСұлтанова Айгерім Мухтаровна

3 орын Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Түркістан  қаласы

М.Шаханов «Компьютер басты  жарты адамдар» 2 курс «Актерлік өнер» білім беру бағдарламасының студенті Базарбай Қарақат

Жетекшісі:  Мәдениет саласының үздігі,  аға оқытушы  Күлетова Ұлболсын Ахметқызы.

3 орын   Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

  О. Сүлейменов «Атамекен»  2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті Мырзамұрат Құрал

Жетекшісі: профессор Турдалиева Б.К.

«САХНА ТІЛІ» пәні бойынша

монологтық шығармаларынан үзінділер номинациясы бойынша:

1 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

Сәкен Жүнісов  «Ақан сері». Саққұлақ монологы 3 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті  Сұлтан Байбол

Жетекшісі: оқытушы Сұлтанова Айгерім Мұхтаровна

2 орын Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Түркістан қаласы

Б.Есеналиев «Кім жынды». Қайыркеннің монологы 3 курс «Актерлік өнер» білім беру бағдарламасының студенті Шеңгелбаев Нұрғани

Жетекшісі: Мәдениет саласының үздігі,  аға оқытушы  Кулетова Ұлбосын Ахметқызы

2 орын  Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

Чарли Чаплин «Диктатор» 3 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенті  Ажибаев Мейірхан

Жетекшісі: оқытушы Сұлтанова Айгерім Мұхтаровна

3 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Алматы қаласы

Мар Байджиев «Жекпе-жек». Нәзидің монологы 3 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының Жұмабай Аружан

Жетекшісі: Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері,оқытушы Нугманова Хазима Мулханова

3 орын Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Түркістан қаласы

О. Бөкей «Атау кере». Таған монологы 3 курс «Актерлік өнер» білім беру бағдарламасының студенті Сұлтанғали Даулет

Жетекшісі: Мәдениет саласының үздігі, аға оқытушы Айтжанов Мақсат Айтжанұлы

3 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы. Алматы қаласы

И.Сапарбай «Сыған серенадасы»3 курс «Музыкалық театр артисі» білім беру бағдарламасының студенті  Машенов Тұрсын

Жетекшісі: ҚР мәдениет және өнер саласының үздігі, оқытушы Сәт Ғафура Адилбекқызы

САХНА ТІЛІ» пәні бойынша

лиро-эпостық жырлар шығармаларынан үзінділер номинациясы бойынша:

2 орын Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы. Алматы қаласы. «Ер-Тарғын»  2 курс «Драма театры және кино артисі» білім беру бағдарламасының студенттері Мырзахан Мади, Тұраханов Әлихан, Мырзамұрат Құрал, Сұлтан Дастан, Ержан Аманжол, Жастлек Мақсат, Салдарбек Мұхит, Нұрмағанбет Рустем Боранқұл Аружан, Капанова Гүлназ, Нұрлан Әмина, Беспалина Сымбат.

Жетекшілері: Абильмажинов Исбек, Бельжанова Кулжамила, Турдалиева Бақытжан.

Пікір үстеу

Э-пошта мекенжайыңыз жарияланбайды. Міндетті өрістер * таңбаланған

Приемная комиссия